Czym jest afirmacja i na czym polega?

Życie w czasach, w których notoryczna pogoń za karierą, pieniędzmi oraz sławą powoduje niemały spadek wartości wśród wielu ludzi, przy czym pojawia się spory problem braku wsparcia oraz akceptacji ze strony rodziny czy znajomych, nie jest łatwe. W takiej chwili warto pomyśleć o samym sobie w najlepszej formie. Motywowanie samego siebie dużo daje. Pomoże w wyznaczeniu jasnej drogi do celu. Zadba o własne poczucie wartości, a także ciągłą wiarę w osobiste zdolności. Zawsze zaczynaj od siebie! Co to afirmacja i czy się sprawdza?

Co to afirmacja?

Termin afirmacji wywodzi się z języka łacińskiego. „Affirmatio” można przetłumaczyć jako dawanie zgody lub potwierdzanie czegoś. Z tego powodu afirmacje odnoszą się do sentencji i zwrotów, które mają za zadanie pomóc w zbudowaniu wiary w siebie, określeniu celu oraz zrealizowaniu go w jak najszybszym czasie. Sprawa może się wydawać na pozór błaha, ale mimo wszystko wyróżnia się wysoką skutecznością wśród osób, które postanowiły afirmować swoją drogę szczęścia na różnych etapach życia. Zmieniać można wszystko. W głównej mierze podyktowane jest to stanem rozwoju emocjonalnego lub wieku. Wycieczka dookoła świata? Zmiana samochodu lub mieszkania? Znalezienie pracy, która będzie kompatybilna z zarobkami? Odszukanie prawdziwej miłości? Ile osób, tyle możliwości afirmacji.

Afirmacja – jak zacząć ją stosować?

Wydawać by się mogło, że używanie metody potwierdzania, czyli afirmacji jest proste. Nie będzie wymagało większego zaangażowania ani czasu. Jednak jest zupełnie odwrotnie. Jeżeli chce się w pełni wykorzystać moc, jaką daje afirmacja, należy spełnić parę warunków. Przede wszystkim warto zastanowić się nad głównym celem, na którym zależy nam najbardziej. Cała uwaga będzie mu poświęcana, co przyspieszy proces realizacji. Następnie wymyślić hasło, które będzie przyświecać każdego kolejnego dnia, będące używane jako mantra po wstaniu lub w chwili zwątpienia. Co ciekawe, afirmacja nie odnosi się tylko i wyłącznie do rzeczy materialnych. Można przywoływać poczucie wartości albo zniwelować kompleksy.