Jak wybrać podkolanówki przeciwżylakowe?

Wybór podkolanówek przeciwżylakowych jest bardzo trudnym zadaniem. Bo każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że to od właściwego dopasowania zależeć będzie efekt ich działania na nogi. Jak zatem dobrać podkolanówki? Na co konkretnie zwrócić uwagę przy zakupie?

Na co zwrócić uwagę, wybierając podkolanówki przeciwżylakowe?

Kupując podkolanówki przeciwżylakowe, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy faktycznie mają one takie właściwości. W sprzedaży są różne podkolanówki i choć mogą wyglądać na te uciskowe, przeznaczone dla osób borykających się z żylakami nóg i chcących się przed nimi uchronić, to jednak wcale takimi być nie muszą. Druga sprawa to rozmiar. Właściwy rozmiar ma tu ogromne znaczenie. Znaczenie dla skuteczności ich działania. Szukając idealnych podkolanówek, nie należy zapomnieć również o klasie ucisku. Wyróżnia się dokładnie 3 klasy. 

Podkolanówki przeciwżylakowe – klasy ucisku

Wyróżnia się trzy podstawowe klasy ucisku. Każda z nich prezentuje się w następujący sposób:

  • Podkolanówki 1 klasy ucisku – antyżylakowe. Te są przeznaczone dla osób, które odczuwają pierwsze zmiany prowadzące w kierunku choroby żylakowej. Chodzi tu o takie dolegliwości jak uczucie ciężkości, zmęczenie nóg, czy delikatne żylaki jeszcze bez obrzęku. Zaleca się ich stosowanie osobom, które są z różnych powodów w nieustannym lub długotrwałym bezruchu. Wówczas działają przeciw zakrzepicy i zatorowości. 
  • Podkolanówki 2 klasy ucisku – lecznicze. Te są już dedykowane osobom, cierpiącym z powodu żylaków o łagodnym stopniu oraz kobietom z żylakami ciążowymi. Poleca się je też osobom z zakrzepicą żylną albo przewlekłą niewydolnością żylną. Podkolanówki tej klasy będą dobrym wyborem dla osób po zabiegu ablacji termicznej, skleroterapii, czy chirurgii żył. Sprawdzają się również w terapii wygojonego owrzodzenia żylnego. 
  • Podkolanówki 3 klasy ucisku – medyczne. Producenci oferują je osobom z wyraźnymi żylakami z ciężkim obrzękiem pourazowym, a także przewlekłą niewydolnością żylną i obrzękami limfatycznymi.