Czy laserowe usuwanie znamion skórnych we Wrocławiu jest bolesne?

Laserowe usuwanie znamion skórnych we Wrocławiu jest sposobem na trwałą likwidację pieprzyków oraz kurzajek, brodawek. Często wystarczy jeden zabieg, by pozbyć się kaszaków, włókniaków już podczas jednej wizyty u dermatologa. Czy obszar poddawany zabiegowi usuwania znamion skórnych we Wrocławiu wymaga specjalnej uwagi przed i zaraz po zakończonym zabiegu?

Jak działa laser CO2 stosowany do usuwania znamion skórnych we Wrocławiu?

Laser CO2 stosowany do usuwania znamion skórnych we Wrocławiu to urządzenie, które emituje bardzo krótkie impulsy laserowe w niewielkich odstępach czasu. Pulsacyjny system pracy sprawia, że laser nie uszkadza termicznie pobliskich tkanek — skupia się jedynie na tych — chorobowo zmienionych, które poddawane są likwidacji.

Usuwanie znamion we Wrocławiu laserem CO2 to zabieg nieinwazyjny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Długość wspomnianej emitowanej fali wynosi 10600 nm, światło pochłaniane jest tkanki miękkie, co sprawia, że zawarta w skórze poddawanej zabiegu woda ulega odparowaniu, a połączenia naczyń zostają zamknięte. 

Jak dbać o skórę poddawaną zabiegowi usuwania znamion skórnych we Wrocławiu?

Skórę poddawaną zabiegowi usuwania znamion skórnych we Wrocławiu oczyszcza się i dezynfekuje, po czym — jeśli zmiany są głębsze, znieczula się obszar, na którym będzie stosowany laser. Podczas pracy lasera pacjent nie czuje bólu, może odczuwać ciepło i delikatne pieczenie skóry. Zabieg jest praktycznie bezkontaktowy przeprowadzany w pełnej sterylności pola operacyjnego — z minimalnym ryzykiem wystąpienia krwawienia.

W krótkim czasie po zakończeniu zabiegu usuwania znamion skórnych we Wrocławiu – [https://glowclinic.pl/usuwanie-znamion-skornych.html] zbuduje się brązowy strup, statystycznie następuje to w okresie do 4 tygodni od zastosowania lasera na skórę. Tempo jego powstania zależy od odpowiedniej pielęgnacji okołozabiegowej. Miejsce poddane działaniu lasera należy przemywać delikatnie wodą z mydłem lub dezynfekować, unikając wystawiania tych miejsc na ekspozycję słoneczną.