Czy usuwanie migdałków jest poważną operacją? Zobacz sam już dziś!

Jakie objawy sugerują, że powinieneś zainteresować się operacją migdałków?

Usuwanie migdałków jest krótkim i w pełni bezpiecznym zabiegiem, który wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Cały proces trwa od 15 do 20 minut, a podczas niego usuwa się migdałek gardłowy za pomocą adenotomu, czyli specjalnego noża. Operacja migdałków najczęściej jest wykonywana u dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Podstawowymi wskazaniami do usunięcia trzeciego migdałka są: stała niedrożność nosa, objawy bezdechu sennego oraz częste oddychanie przez usta. Usuwanie migdałków wyróżnia trzy techniki: metoda koblacji, metoda Shaver i metoda z użyciem lasera kontaktowego diodowego.

Czym jest metoda koblacji i dlaczego warto zainteresować się właśnie tą techniką?

Usuwanie migdałków przy wykorzystaniu metody koblacji polega na uszkodzeniu tkanki migdałka za pomocą fal radiowych o wysokiej częstotliwości, które powodują koagulację w temperaturze około 800 C. To, co jest charakterystyczne przy tej metodzie, to bardzo szybka rekonwalescencja. Jest to spowodowane tym, że koagulacja zapewnia minimalne krwawienia podczas zabiegu i natychmiastowe zamknięcie rany. Dobór odpowiedniej techniki jest dopasowywany indywidualnie i zależy wyłącznie od diagnozy, którą wystawi lekarz laryngologii.

Usuwanie migdałków za pomocą metody z użyciem lasera kontaktowego diodowego – dlaczego warto?

Operacja migdałków, a konkretniej zabieg, z użyciem lasera kontaktowego diodowego działa podobnie jak metoda koblacji. Jedyną różnicą jest to, że wykorzystuje się tutaj wiązkę laserową, a nie wysoką temperaturę. Tak samo minimalizuje krwawienie i skraca okres rekonwalescencji. Dzięki użyciu lasera przecięte naczynia krwionośne zamykają się natychmiastowo, a blizny pooperacyjne znacznie zmniejszają swoją powierzchnię. Jeżeli decydujesz się na usuwanie migdałków, to postaw na sprawdzonych specjalistów, ponieważ tylko sprawi, że zabieg będzie wykonany perfekcyjnie.