Kakao ekologiczne – zdrowy zamiennik czy chwyt marketingowy? 

W supermarketach czy sklepach spożywczych możemy znaleźć wiele produktów, które na etykiecie posiadają dość widoczne oznaczenia takie jak np. “BIO”, “ekologiczne” czy “EKO”. Coraz więcej osób jest świadomych tego, jak chemia zawarta w produktach spożywczych, a zwłaszcza produktach wysoko przetworzonych, wpływa na organizm człowieka. To właśnie z tego względu możemy zauważyć prawdziwy wysyp produktów ekologicznych. Większość klientów nie ma jednak pewności czy kupowane przez nich produkty ekologiczne takie jak np. kakao ekologiczne, jest nie tylko droższym, ale przede wszystkim zdrowsze. 

Czy warto więc kupować produkty BIO? I przede wszystkim czy kakao ekologiczne istnieje czy to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy? Sprawdźmy to! 

Czym jest kakao ekologiczne? 

Choć dla wielu osób kakao ekologiczne mogłoby wydawać się kolejną fanaberią producentów żywności, produkt ten jest dostępny na rynku i cieszy się wielkim zainteresowaniem miłośników zdrowej żywności. Kakao ekologiczne różni się od kakao klasycznego, które produkowane jest przemysłowo. Uprawa kakaowca, który wykorzystywany jest do produkcji ekologicznego kakao, jest wolna od chemicznych nawozów czy pestycydów. Oznacza to mniej więcej tyle, że drzewa kakaowca mogą rosnąć zgodnie z siłami natury. Tak powstałe ziarna kakaowca nie zawierają żadnych substancji, które mogłyby zaszkodzić naszemu organizmowi. 

Do czego można wykorzystać kakao ekologiczne? 

Kakao ekologiczne jest źródłem witamin oraz składników odżywczych takich jak np. wapń, potas, żelazo, witamina A, E i B. Dodatkowo, jego regularne spożywanie może powodować obniżenie ciśnienia krwi, wsparcie prawidłowej pracy układu nerwowego oraz układu sercowo-naczyniowego, a także pracy mięśni całego organizmu. Jak widać spożywanie kakao ekologicznego ma pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, a jego spożycie jest niezwykle proste i przede wszystkim smaczne! Możesz dostarczyć je swojemu organizmowi w formie ciepłego napoju mlecznego, a także słodkich wypieków.