Naturalne kosmetyki do twarzy

Kosmetyki naturalne skutecznie podbijają serca kobiet i nie tylko. W ostatnich czasach na półkach sklepowych królują produkty zawierające w swoim składzie mnóstwo chemicznych składników, sztucznych barwników lub innych ulepszaczy, które jak się okazuje, wcale nie mają dobrego wpływu na naszą skórę. Świadomość w aspekcie kosmetyków i pielęgnacji z każdym rokiem zwiększa się, zatem konsumenci, którzy systematycznie poszerzają swoją wiedzę, tym samym bardzo świadomie wybierając produkty do codziennej pielęgnacji. Mnogość źródeł wiedzy, z których można zaczerpnąć rzetelnej informacji, jest bardzo duża, zatem wiele osób stawia na to, by móc z tego korzystać. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów, którzy świadomie wybierają kupowane przez siebie produkty na rynku, znaleźć możemy szeroką gamę kosmetyków naturalnych. 

Jak rozpoznać, że kosmetyk jest natualny?

Czym zatem jest kosmetyk naturalny? To pytanie podczas dokonywania zakupów zadaje sobie z pewnością wiele osób. Opierając się na wytycznych COSMOS (Cosmetics Organic Standards), kosmetyk natualny, to taki który:

– w 95% składa się ze składników pochodzenia naturalnego (minerały, składniki roślinne lub pochodzenia zwierzęcego),

– zapakowany jest w produkt, który jest przyjazny dla środowiska, wykonany z materiałów biodegradowalnych, które można bez problemu poddać procesowi recyklingu,

– w procesie produkcji zadbano, aby była ona przyjazna środowisku. Oznacza to, że podczas przetwarzania składniki nie utraciły swoich pierwotnych, cennych właściwości. Produkcja nie wygenerowała dużego zużycia energii ani nie zanieczyściła środowiska,

– może w swoim składzie zawierać wyłącznie wytyczone konserwanty,

– może zawierać witaminę E, która ma właściwości antyoksydacyjne.

Jeśli zatem chcemy kupować wyłącznie produkty, które są naturalne, należy bezwzględnie zastosować się do powyższych wytycznych. Zazwyczaj kosmetyki naturalne mają również swoją cenę, aczkolwiek za wartościowy produkt warto zapłacić. Bardzo polecane na rynku są polskie kosmetyki naturalne bez konserwantów.